FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Galerie :: Rejestracja :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj
Opis misji

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Worms World Strona Główna -> Worms Forts: Oblężenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Prof.Worminkle
Moderator główny
Moderator główny


Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 620
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/7
Skąd: Sulików

PostWysłany: Pią 19:44, 10 Lip 2009    Temat postu: Opis misji

Tutaj będę dodawał opisy misji w Worms Forts:

Oto 11 misji: (później dodam kolejne misje)

Kampania Egipska:

Misja 1:Pozbieraj skrzynie, w których są ogniste pięści, a następnie zniszcz tymi pięściami cele na mapie.Potem udaj się do miejsca, gdzie jest pole z gwiazdką.

Misja2:Za pomocą ognistej pięści zepchnij dwóch wrogów, stojących na dachu budynku, na ziemię.Potem wybuduj kasztel i użyj powodzi w celu zatopienia wrogów.

Misja 3:Na początku wybuduj wieżę na polu z gwiazdą, znajdującym się obok Twej twierdzy.Potem buduj swoje budynki w kierunku drużyny niebieskich.Gdy do niech dotrzesz, zniszcz ich twierdzę (ten zwęglony kawałek piramidki, nad którym lata gwiazdka).Gdy to zrobisz postaw wieżę, lub kasztel na tym polu z gwiazdą, gdzie stała twierdza niebieskich.Posuwaj swe budynki w kierunku drużyny żółtych.Obok nich natrafisz na kolejne pole z gwiazdką.Postaw tam zamek i zniszcz twierdzę żółtych.Gdy to wykonasz, postaw dowolny budynek (prócz pomnika robala) tam gdzie stała twierdza żółtych, czyli na kolejnym polu z gwiazdką.Gdy to zrobisz, wyżej będzie ostatnie pole z gwiazdką, na nim postaw pomnik robaka.

Misja 4:Zniszcz twierdzę faraona.

Misja 5:Zniszcz twierdzę wroga.

Kampania Grecka:

Misja6:W tej misji musisz zrobić dwie rzeczy:Musisz zabić wszystkie robaki z drużyny żółtych.Drugi cel:Na planszy, w takim dużym domu bez dachu, który znajduje się na najwyższym punkcie mapy, znajduje się robak o imieniu Helen.Nie wolno Ci go zabijać.Jest on otoczony trzema budynkami:Twierdzą (Ten okrągły, większy od tych dwóch) i dwoma wieżami, czyli tymi małymi, kwadratowymi.Wierze są już trochę zniszczone, musisz zniszczyć jedną z nich, by uwolnić Helen.Wystarczy na to jeden strzał z bazooki.

Misja 7:Na początek zniszcz twierdzę wroga (dość duży, okrągły budynek, nad którym lata gwiazdka.Od niego biegną wszystkie budynki wroga).Gdy to zrobisz, zajmij budynkami dwa pola z gwiazdką.Gdy to zrobisz, wybuduj szpital.Po tym jak go wybudujesz, za pomocą uzupełnienia drużyny (szukaj w panelu uzbrojenia, gdzieś na samym dole) przywróć 2 robaki.I misja gotowa.

Misja 8:Musisz zabić robaki, znajdujące się na statkach .Gdy to zrobisz, musisz pozbierać, za pomocą jetpacka (masz tylko 3 jetpacki) paczki, które znajdują się na skałach (powinieneś znaleźć je na na radarze).

Misja 9:Na początek musisz otoczyć wieżami dwa posągi, znajdujące obok twej twierdzy (na polach, na których musisz postawić wieżę, będą żółte gwiazdki).Kiedy to zrobisz, musisz zniszczyć wroga.Są 2 wrogie drużyny: Niebieska i Żółta.Niebieska znajduje się bardzo wysoko, na jednej z wież olbrzymiego zamku.Drużyna żółtych znajduje się obok Ciebie, ale ich twierdz jest ukryta za wrotami zamczyska.Lecz w tej misji, zamiast niszczyć twierdze wroga, łatwiej jest ich zabić kolejno z bazooki, ponieważ zniszczenie twierdz wroga, jest praktycznie niemożliwe.Robaki z drużyny żółtych wyeliminuj kolejno z bazooki.Ciężej będzie z niebieskimi.By ściągnąć ich z wieży, użyj trzęsienia ziemi.Po tym powinni stamtąd spaść.Gdy spadną- dobij ich z bazooki.Uważaj, by wróg nie zniszczył wież, którymi otoczyłeś posągi.Gdy zniszczą którąś z tych wież, musisz wybudować nową.Możesz także wykorzystać belki w celu osłonięcia tych wież.

Misja 10:Tym razem masz znów dwie wrogie drużyny do pokonania: Żółtych i zielonych.Na początek wybuduj wieżę na polu z gwiazdką, znajdującym się obok Twojej wieży.Blisko Ciebie znajduje się drużyna Żółtych.Ich twierdza jest dosyć zniszczona, więc musisz ja całkowicie usunąć.Przy niszczeniu twierdzy żółtych, posuwaj budynki w ich kierunku.Blisko Twojej twierdzy, znajduje się latarnia(ten mały budynek na skale ze świecącą kulą), która świeci na żółto.Kawałek dalej, na polu żółtych znajduje się druga, która tez świeci na żółto.Po zniszczeniu twierdzy żółtych, obie te latarnie zaświecą się na biało.Musisz postawić jakikolwiek budynek obok tej drugiej latarni.Wtedy połączy się z nią i obie zaświecą się na czerwono.Na miejscu, gdzie była twierdz żółtych, jest pole z gwiazdką, postaw na nie jakiś budynek.Kawałeczek dalej, jest kolejna latarnia, czyli trzecia, świecąca na biało.Poprowadź do niej budynki, by któryś z nich połączył się z nią.Niedaleko obok tej trzeciej latarni, znajduje się kolejna i ostatnia latarnia-czwarta.Po połączeniu któregoś budynku z trzecią latarnią, ona i czwarta latarnia, zaświeca się na czerwono.Wtedy podejdź jakimś robakiem do czwartej latarni.Będziesz mógł postawić obok niej budynek-zrób to.Obok tej latarni jest pole z gwiazdką.Postaw tam jakiś budynek.Wreszcie będziesz mógł mieć cytadele.Wybuduj ją (gdziekolwiek).Drużyna zielonych posiada twierdzę i trzy cytadele!Na jednej z nich jest robak o imieniu Helen otoczony beczkami.Nie wolno Ci go zabić i atakować budynku na którym stoi Helen.Teraz stań na cytadeli i wybierz z listy Osła Trojańskiego.Ześlij go na twierdzę zielonych.Gdy wybuchnie, z twierdzy zielonych zostaną resztki.Musisz do końca zniszczyć twierdzę zielonych, ale po wybuchu osła nie powinno być to problemem.Kiedy już twierdza zielonych legnie w gruzach-koniec misji!

Kampania Orientalna:

Misja 11:W tej misji musisz zniszczyć trzy wrogie drużyny, które będa pojawiały się kolejno. Najpierw pojawi się drużyna niebieska. Liczy liczy tylko jednego robaka. Znajduje się on na drugim końcu mapy, z lewej strony i posiada twierdzę oraz wieżę. Najlepiej podleć do niego jetpackiem i strzel w niego bazooką. Gdy celnie zadasz cios, robal zginie i pojawi się nowy wróg, tym razem silniejszy. Jest to drużyna koloru żółtego, zjawią się na środku mapy. Posiadają tweirdze oczywiście, siedem wież i jeden zamek. Będziesz musiał zniszczyć wszystkie ich budynki, prócz twierdzy, jej nie wolno niszczyć (chodzi o ich największy budynek). I pamiętaj: nie wolno Ci zabić żadnego z ich robali, tak więc bądź ostrożny z niszczeniem budynków, gdy wrogie robale na nich stoją. Kiedy zniszczysz ich wszytskie wieże i zamekm zauważ, że jeden z Twoich zamków przytwierdzony jest do skały, na szczycie której jest czerwona kula. Kawałeczek dalej jest taka sama skała. Podejdź do tej drugiej skały i zbuduj przy niej Kasztel. W następnych kolejkach, buduj kasztele w ten sposób , aby otoczyły Twierdzę wroga (ten budynek, którego nie wolno było Ci zniszczyć). Twoje kasztele muszą utworzyć kwadrat wokół tego budynku. Kiedy to zrobisz pojawi się ostatni wróg: drużyna koloru zielonego. Tym razem Twoim zadaniem jest wybudowanie CUDU, jest to pomnik robala. Znajduje się noralnie w panelu uzbrojenia, biduje się go jak inne budynki, więc problemów nie ma. Jednak żeby wybudować cud, musisz postawić swoje kasztele na trzech polach z żółtą gwiazdką. Po prostu doprowadź Kasztele do tych miejsc i postaw po jednym na tych polach. Pierwsze pole z gwiazdą znajduje się blisko miejsca, gdzie był pierwszy wróg, drugie takie pole jest przy utworzonym przez Ciebie "kwadracie" z kaszteli, a trzeci na moście blisko jednego z murów otaczających mapę. Niestety drużyna zielonych też usiłouje zająć te pola. Ale posiadają tylko wieże, które łatwo zniszczyć. Jeśli stanie Ci na przeszkodzie któaś z wież wroga, zniszcz ją. Gdy zjamiesz wszytskie trzy pola z gwiazdą udaj się na Kasztel, który posatwiłeś na polu z gwaizdą, blisko miejsca gdzie był Twój pierwszy wróg. Tam powinno być wolne pole do budowy, gdzie wybudujesz CUD (pomink robala). Po zrobieniu tego, z powodzeniem ukończysz misję.

Jeśli coś źle opisałem upomnijcie mnie.

Uwaga! Opis misji został wstrzymany, ponieważ nie posiadam sprawnej gry Worms forts (Mam już starą kosolę i niektórych gier po prostu nie odbiera Smutny )


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Prof.Worminkle dnia Czw 19:59, 07 Kwi 2011, w całości zmieniany 12 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gal Anonim
Moderator


Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2307
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/7

PostWysłany: Śro 13:46, 06 Sty 2010    Temat postu:

1.Nie pomnik robaka, tylko cud Shocked
2.To poradnik, czy zadania? Chyba to drugie Uwaga
3.Żle opisałeś niektóre zadania


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Prof.Worminkle
Moderator główny
Moderator główny


Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 620
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/7
Skąd: Sulików

PostWysłany: Pią 20:21, 08 Sty 2010    Temat postu:

Myślę, że ktoś skorzysta, zwłaszacza ktoś, kto ma wersję angielską. Poza tym pierwszy raz piszę coś takiego, staram się opisywać misję jak najdokładniej. Jeśli uważacie, że jest to na forum niepotrzebne, mogę usunąć. Mógłbyś wskazać źle opisane przeze mnie zadania? Z chęcia poprawię.
Jeśli chodzi o "pomnik robaka"-napisałem tak, aby gracze posiadający wersję angielską gry, wiedzieli o jaki dokładnie budynek chodzi, gdybym napisał "cud", chyba by za bardzo nie zrozumieli.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Prof.Worminkle dnia Nie 23:37, 15 Sie 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gal Anonim
Moderator


Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2307
Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/7

PostWysłany: Sob 10:14, 09 Sty 2010    Temat postu:

W misji 8 prościej zapić robaki, niż niszczyć twierdzę, i trzeba na końcu pozbierać plecakiem rakietowym skrzynie.
W 4 misji wystarczy zniszczyć twierdzę.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Prof.Worminkle
Moderator główny
Moderator główny


Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 620
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/7
Skąd: Sulików

PostWysłany: Sob 21:46, 09 Sty 2010    Temat postu:

Wskazane przez Ciebie błędy poprawione Mruga.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Prof.Worminkle dnia Sob 21:47, 09 Sty 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
armak10
Nowy


Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/7

PostWysłany: Czw 20:38, 15 Lip 2010    Temat postu:

w misji precz z faraonem zostało mi tylko 6 sek do końca ale zdąrzyłem zniszczyć twierdzę[misja 4]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kenex
Moderator


Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 1091
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/7
Skąd: Kenex Spam Center

PostWysłany: Czw 12:47, 29 Lip 2010    Temat postu:

Prof.Worminkle, oddziel poszczególne misje linijką przerwy aby to było bardziej czytelne.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Prof.Worminkle
Moderator główny
Moderator główny


Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 620
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/7
Skąd: Sulików

PostWysłany: Pią 23:37, 30 Lip 2010    Temat postu:

Ojejej. Całkowicie zapomniałem o opisie misji. Dobrze, że ktoś napisał w tym dziale, bo sprawdzam na bieżąco nowe posty. W najbliższym czasie zamieszczę opis następnych pięciu misji.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Worms World Strona Główna -> Worms Forts: Oblężenie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Army Design by mfs9 - Strik9
Regulamin